logo Bohemia Lignum a.s.Bohemia Lignum a.s. - plastová a dřevěná okna, dveře, kování, garážová vrata, posuvné brány, rolety

 

Již více než 23 let na trhu Záruka 5 let na naše výrobky

Jsme držiteli certifikátu 'Zaručeně česká okna'


Nacházíte se: Dřevěná okna a dveře → Údržba

Dřevo je klasický stovkami let prověřený materiál na výrobu oken a dveří. Dřevo je ekologické a nemusí imitovat žádný vzorek, každý kus je originál. Oproti jiným materiálům však dřevo potřebuje péči. Avšak pokud péči o své produkty ze dřeva nezanedbáte, dosáhnete mnohem delší životnosti, než je tomu u produktů z jiných materiálů. Navíc je možné obnovit krásný původní vzhled novým nátěrem, což například u plastových oken nelze. Na údržbu a čištění dřeva se nesmí používat žádné agresivní prostředky. Používejte pouze měkký hadr a neutrální čistič.

Udržba:

Jednou za rok je nutné přetřít rámy oken oživovací sadou. Pokud se jedná o nadstandartně namáhaná okna, často vystavena nepříznivým povětrnostním podmínkám, doporučujeme natřít rámy oken každý půlrok. Nanesením se zvyšuje schopnost odolávat působení slunečního UV záření, vlivům vody a vlhkosti a také zaplní případné povrchové trhliny. Tyto trhliny vznikají mechanickým poškozením, nebo při krupobití. Tuto oživovací sadu je možné u nás objednat.

Gori 901

 

použití: Na předem očištěný a odmaštěný povrch naneseme vrstvu GORI 901 za pomoci měkké houbičky nebo hadříku.

 

 

Renovace:

Při menším poškození lakovaného povrchu je nutné nejprve přebrousit povrch hrubším brusným papírem. Poté do hladka přebrousit hladkým brusným papírem a následně nanést dvě vrstvy GORI 894. Pokud je poškození až na dřevě, je potřeba ještě před tím aplikovat základ GORI 411 nebo GORI 413. V případě většího poškození povrchu nás raději kontaktujte.

Gori 894

 

pozor: Renovace pomocí produktu GORI 894 nesmí být prováděna bezprostředně po použití balzámu GORI 901. Je vyžadován časový odstup minimálně dva měsíce. Produkt se nesmí používat při teplotách nižších než 8oC a relativní vlhkosti vzduchu vyšší než 85%.