logo Bohemia Lignum a.s.Bohemia Lignum a.s. - plastová a dřevěná okna, dveře, kování, garážová vrata, posuvné brány, rolety

 

Již více než 23 let na trhu Záruka 5 let na naše výrobky

Jsme držiteli certifikátu 'Zaručeně česká okna'


Nacházíte se: Dřevěná okna a dveře → Dřevěná okna

Produktová řada NEW FORM

Dřevěnné okno s popisem

U výměny oken se poslední dobou zcela neprávem zapomíná na dřevěná okna, která se po modernizaci pyšní názvem eurookna. Splňují všechna kritéria na zateplení vašeho bydlení a přidají do něj příjemný dotek přírody.

VÝHODY:

Zcela jasnou předností eurooken je 100% přírodní materiál a ekologičnost. I když plastová okna od nás jsou z bezolovnatých plastů – tzn. jsou také ekologická, dřevo je materiál ryze přírodní. Při použití protipožárního skla májí dřevěná okna i vysokou požární oddolnost, až 90 minut a navíc oproti plastovým oknům nevznikají při hoření žádné nebezpečné zplodiny. Eurookna s sebou přináší řadu dalších výhod: vyšší tuhost, nízkou tepelnou roztažnost a propustnost vlhkosti (dřevo „dýchá“). Výhodou je také možnost opravy menšího poškození okna. U plastových oken je potřebné vyměnit celé okno. Dnešní eurookna jsou navíc vyráběna technologií, která zabraňuje jejich nevhodnému kroucení. Díky vyšší tuhosti dřeva oproti jiným materiálům nedochází k tepelné roztažnosti v takové míře. Tmavá plastová okna při působení silného slunce mohou dosáhnout až 80oC a u této teploty může dojít i k trvalému poškození. Neopomenutelnou výhodou je také možnost renovace oken nátěrem – budou pak vypadat jako nová. Barevná plastová okna naproti tomu budou postupem času blednou, bez možností obnovení původního vzhledu. S novým nátěrem oken vám s radostí pomůžeme. Životnost je při správné péči daleko vyšší než u plastových oken – 100 let. Navíc jsme přímo výrobcem eurooken. Důvody proč si vybrat nás jako dodavatele eurooken je vysoká profesionalita, stabilita a kvalitní reference.

NEVÝHODY:

Dřevo přináší i své nevýhody. Eurookna jsou oproti plastovým oknům finančné náročnější a potřebná je také zvýšená péče. Na rozdíl od takřka bezúdržbových plastových oken, je potřebné eurookna ošetřit jednou do roka oživovací sadou. Při dodržení této péče postačí okna přetřít novým nátěrem jenom jednou za 10 až 15 let. Ač se zdá údržba z prvu jako nevýhoda, dlouhodobě se jedná o výhodu. Díky údržbě dřevěných oken můžeme zajistit jejich krásný vzhled po velmi dlouho dobu, což u plastových oken nelze.

 

EUROOKNA – ANO NEBO NE?

Vyjmenovali jsme hlavní výhody i nevýhody dřevěných eurooken. Rozhodnutí je na každém, jakému materiálu dá přednost. Pro někoho jsou eurookna znakem prestiže a spojení s přírodou, jiní zase upřednostní jednoduchost a bezúdržbovost oken plastových. Eurookna nejsou vhodná pro každého, ale ti, kteří si je vybrali, nelitují.